Nekrm Kachnu novinka

Novinka
Nekrm Kachnu!

Nekrm Kachnu! je edukativní karetní hra, která zábavnou formou rozvíjí mediální gramotnost. Hráči se v průběhu hry seznamují s činnostmi, které mohou být náplní práce novináře, a dozvídají se nové informace z prostředí médií.

600 Kč
Skladem

Karetní hra Nekrm Kachnu si klade za cíl nabídnout lidem nenucenou a hravou formou návod, jak prakticky nakládat s informacemi, se kterými se denně potkávají. Pro učitele a vzdělávací instituce náš projekt může být inspirací, jak zajímavě učit (nejen) mediální výchovu. 

Hráči v naší hře se stávají novináři a pomocí pestrých mini úkolů mají možnost proniknout do běžného dne žurnalisty. Vyzkoušíte si vedení rozhovoru, průběh tiskové konference nebo psát titulky atd. Cílem hry je vydat seriózní článek v co nejkratším čase, na začátku je každému přiděleno jedno seriózní médium, po splnění nejrůznějších úkolů získávají hráči materiál pro vlastní články. Pokud je článek v pořádku (bez pravopisných chyb, nedůvěryhodných zdrojů atd.) získá autor pro svůj článek čtenáře. Ovšem vyskytne-li se v jeho textu chyba, čtenáře získá dezinformační deník Kachna. Hra má i společný cíl, získat více čtenářů než deník Kachna. Pro lepší orientaci pravidly jsme pro vás natočili sérii videí, kde představujeme obsah balení a návod jak ji hrát. 

Nekrm Kachnu není pouze nástroj na chvilkovou zábavu, snažili jsme se o to aby činnosti, které hráči dělají měly edukativní účinky. Celá hra je založená na principu osvěty o mediální gramotnosti, hráč se naučí např. rozeznávat dezinformace, hledat informace v textu, spolupracovat..

Doufáme, že se pro vás hra stane srdcovou záležitostí a užijete si u ní s rodinou či přáteli plno legrace. Její tvorbu doprovázely velké emoce, jelikož od nápadu až po realizaci vše pečlivě vytvářel náš tým Fakescape. 

 

  • Vzdělávací, ale zároveň velice zábavná hra.
  • První česká hra zaměřená na mediální gramotnost!
  • Hra je vhodná pro hráče od 12 let.
  • Malé balení, které se hodí na každou cestu!
  • Zakoupením Nekr Kachnu nás podpoříte v další tvorbě.
Kód Kód: 51
Kategorie: Karetní hra
Záruka: 2 roky

1 Úvod do hry

2 Příprava karetní hry

3 Tisková konference

4 Datová žurnalistika

5 Titulek

6 Rozhovor

7 Akční karty

8 Ověřování článků

9 Chyby v článcích

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení