Upravená pravidla: Zahrajte si Nekrm Kachnu i ve třech

Chcete si zahrát karetní hru Nekrm Kachnu, ale jste pouze tři? Přestože je doporučený počet hráčů 4-6, nemusíte zoufat. Připravili a otestovali jsme si pro vás upravená pravidla, díky kterým můžete hru zvládnout i v menším počtu hráčů.

Nekrm Kachnu!

Co se mění?

V rámci hry se upravuje průběh a bodování miniher. Doporučujeme také vynechat akční karty, jelikož by v menším počtu hráčů mohly být příliš silné. Práce s články se nemění. Nicméně pokud hrajete hru poprvé, doporučujeme první dvě kola hrát pouze minihry, abyste si jejich princip snáz osvojili.

Co se týče finálního počtu článků, které musíte získat, je to jen na vás, jak dlouho chcete hrát. Doporučujeme ale cíl 10 ověřených článků pro výhru jednoho z hráčů nebo 5 článků, které získá Deník Kachna pro prohru všech.

 

Rozhovor

Průběh: Každý hráč se můžu zeptat až na dvě otázky.

Bodování: Hráči hlasují, zda-li byla odpověď na otázku pravdivá. Pokud se oba trefí, dostávají oba článek k ověření. Pokud se trefí jeden hráč, dostává článek k ověření. Pokud se netrefí nikdo, získává článek Deník Kachna.

 

Tisková konference

Průběh ani bodování se nemění. 

Bodování: Uznávají se pouze ty odpovědi, které zazněly při první fázi – tedy při hádání správných odpovědí. Body získává ten, kdo má více správných odpovědí. Pokud dojde k rovnosti, získávají článek oba hráči. Pokud někdo napíše nesprávnou odpověď, získává článek Deník Kachna.

Pokud hráč napíše správnou odpověď, která ale nezazněla v první fázi minihry, jeho celá odpověď se neuznává a článek získává protihráč. Pokud se tato odpoveď objevila u obou hráčů, získává článek Deník Kachna.

 

Datová žurnalistika

Průběh minihry se nemění. 

Bodování: V závěru dostane jeden článek k ověření ten, kdo trefí více správných odpovědí. Pokud by došlo k případu, kdy jsou body rovné (například oba hádající hráči přesně trefí správné odpovědi), dostávají článek k ověření oba.

 

Titulek

Průběh se nemění.

Bodování: O nejlepším titulku se nehlasuje. Nejlepší titulek vybírá přímo hráč, který titulek zadal (zde je pouze na vás, jestli budete taktizovat, my ale doporučuje opravdu vybírat objektivně – jste ostatně novináři).

Zpět do obchodu