Nekrm Kachnu – sada pro školy s metodikou

Nekrm Kachnu! je edukativní karetní hra, která zábavnou formou rozvíjí mediální gramotnost. Hráči se v průběhu hry seznamují s činnostmi, které mohou být náplní práce novináře, a dozvídají se nové informace z prostředí médií. V naší sadě navíc obdržíte metodickou příručku pro učitele. Počet her vám umožní zapojit celou třídu a zpestřit tak výuku na vaší škole.

2 990 Kč
Skladem

Sada našich her je určena především pro školy. Její velkou výhodou je metodika díky, které budete moc hru zařadit do výuky několika předmětů (ČJ, společenské vědy, dějepis…). Množství her je dostatečné pro účast celé třídy, díky nastavení hry, nebudou pouze soupeřit mezi sebou, ale také nad společným nepřítelem, kterým je dezinformační deník Kachna.

Studenti se v naší hře stanou novináři a pomocí pestrých mini úkolů budou mít možnost proniknout do běžného dne žurnalisty. Vyzkouší si vedení rozhovoru, zjistí, jak probíhá tisková konference nebo vytvoří vlastní titulek atd.

Cílem hry je vydat seriózní článek v co nejkratším čase, na začátku je každému přiděleno jedno seriózní médium, po splnění nejrůznějších úkolů získávají hráči materiál pro vlastní články. Pokud napíší článek bezchybně (bez pravopisných chyb, nedůvěryhodných zdrojů atd.), mohou jej vydat Ovšem vyskytne-li se v jejich textu chyba, čtenáře získá dezinformační deník Kachna. Hra má i společný cíl, získat více čtenářů než deník Kachna. Pro lepší orientaci pravidly jsme pro vás natočili sérii videí, kde představujeme obsah balení a návod jak ji hrát. 

Nekrm Kachnu není pouze nástroj na chvilkovou zábavu, snažili jsme se o to, aby činnosti, které hráči dělají, měly edukativní účinky. Celá hra je založená na principu osvěty o mediální gramotnosti, student se naučí např.

  • jak vypadá práce novináře,
  • rozeznávat dezinformace,
  • hledat informace v textu,
  • pracovat s daty,
  • spolupracovat s ostatními spolužáky.

 

Sada obsahuje 5 kusů karetní hry pro až 30 hráčů + metodiku pro učitele a pracovníky s mládeží.

 

Ukázka metodiky:

 

Kód Kód: 69
Kategorie: Karetní hra

1 Úvod do hry

2 Příprava karetní hry

3 Tisková konference

4 Datová žurnalistika

5 Titulek

6 Rozhovor

7 Akční karty

8 Ověřování článků

9 Chyby v článcích

Zpět do obchodu