Nekrm Kachnu – Aktualizovaná edice novinka

Nekrm Kachnu! je edukativní karetní hra, která zábavnou formou rozvíjí mediální gramotnost. Hráči se v průběhu hry seznamují s činnostmi, které mohou být náplní práce novináře, a dozvídají se nové informace z prostředí médií.

650 Kč
Skladem

Karetní hra Nekrm Kachnu si klade za cíl nabídnout lidem nenucenou a hravou formou návod, jak prakticky nakládat s informacemi, se kterými se denně potkávají. Pro učitele a vzdělávací instituce náš projekt může být inspirací, jak zajímavě učit (nejen) mediální výchovu. 

Hráči v naší hře se stávají novináři a pomocí pestrých mini úkolů mají možnost proniknout do běžného dne žurnalisty. Vyzkoušíte si vedení rozhovoru, průběh tiskové konference nebo psát titulky atd. Cílem hry je vydat seriózní článek v co nejkratším čase, na začátku je každému přiděleno jedno seriózní médium, po splnění nejrůznějších úkolů získávají hráči materiál pro vlastní články. Pokud je článek v pořádku (bez pravopisných chyb, nedůvěryhodných zdrojů atd.) získá autor pro svůj článek čtenáře. Ovšem vyskytne-li se v jeho textu chyba, čtenáře získá dezinformační deník Kachna. Hra má i společný cíl, získat více čtenářů než deník Kachna. Pro lepší orientaci pravidly jsme pro vás natočili sérii videí, kde představujeme obsah balení a návod jak ji hrát. 

Nekrm Kachnu není pouze nástroj na chvilkovou zábavu, snažili jsme se o to aby činnosti, které hráči dělají měly edukativní účinky. Celá hra je založená na principu osvěty o mediální gramotnosti, hráč se naučí např. rozeznávat dezinformace, hledat informace v textu, spolupracovat..

Doufáme, že se pro vás hra stane srdcovou záležitostí a užijete si u ní s rodinou či přáteli plno legrace. Její tvorbu doprovázely velké emoce, jelikož od nápadu až po realizaci vše pečlivě vytvářel náš tým Fakescape. 

 

  • Vzdělávací, ale zároveň velice zábavná hra.
  • První česká hra zaměřená na mediální gramotnost!
  • Hra je vhodná pro hráče od 12 let.
  • Malé balení, které se hodí na každou cestu!
  • Zakoupením Nekr Kachnu nás podpoříte v další tvorbě.
Kód Kód: 51
Kategorie: Karetní hra
Záruka: 2 roky

1 Úvod do hry

2 Příprava karetní hry

3 Tisková konference

4 Datová žurnalistika

5 Titulek

6 Rozhovor

7 Akční karty

8 Ověřování článků

9 Chyby v článcích

Zpět do obchodu