Zvýhodněný set: Nekrm Kachnu a Slovník mediální gramotnosti

Pořiďte si set naší karetní hry Nekrm Kachnu a k tomu Slovník mediální gramotnosti za zvýhodněnou cenu.

999 Kč
Skladem

Co je součástí setu?

Slovník mediální gramotnosti

Slyšíte kolem sebe mnoho pojmů, ale začíná se ztrácet v tom, co znamenají? Náš Slovník mediální gramotnosti vám pomůže se zorientovat. Pochopíte, jaký je rozdíl mezi dezinformací a misinformací, dozvíte se, co byla aféra Watergate nebo co si představit pod pojmem králičí nora.

 

K vybraným pojmům navíc najdete podněty k diskuzi, tipy na filmy a knížky nebo krátké aktivity, kterými můžete obohatit program ve škole, knihovně i doma.

 

Slovník obsahuje termíny týkající se novinařiny, falešných zpráv i psychologie. Na jejich sepsání pracovalo členstvo týmu Fakescape a každý pojem byl konzultován s expertkami a experty. Povedenými kolážemi je navíc doplnil oblíbený grafik yVans.

 

NEKRM KACHNU

Karetní hra Nekrm Kachnu si klade za cíl nabídnout lidem nenucenou a hravou formou návod, jak prakticky nakládat s informacemi, se kterými se denně potkávají. Pro učitele a vzdělávací instituce náš projekt může být inspirací, jak zajímavě učit (nejen) mediální výchovu. 

Hráči v naší hře se stávají novináři a pomocí pestrých mini úkolů mají možnost proniknout do běžného dne žurnalisty. Vyzkoušíte si vedení rozhovoru, průběh tiskové konference nebo psát titulky atd. Cílem hry je vydat seriózní článek v co nejkratším čase, na začátku je každému přiděleno jedno seriózní médium, po splnění nejrůznějších úkolů získávají hráči materiál pro vlastní články. Pokud je článek v pořádku (bez pravopisných chyb, nedůvěryhodných zdrojů atd.) získá autor pro svůj článek čtenáře. Ovšem vyskytne-li se v jeho textu chyba, čtenáře získá dezinformační deník Kachna. Hra má i společný cíl, získat více čtenářů než deník Kachna. Pro lepší orientaci pravidly jsme pro vás natočili sérii videí, kde představujeme obsah balení a návod jak ji hrát. 

Nekrm Kachnu není pouze nástroj na chvilkovou zábavu, snažili jsme se o to aby činnosti, které hráči dělají měly edukativní účinky. Celá hra je založená na principu osvěty o mediální gramotnosti, hráč se naučí např. rozeznávat dezinformace, hledat informace v textu, spolupracovat..

Doufáme, že se pro vás hra stane srdcovou záležitostí a užijete si u ní s rodinou či přáteli plno legrace. Její tvorbu doprovázely velké emoce, jelikož od nápadu až po realizaci vše pečlivě vytvářel náš tým Fakescape. 

 

  • Vzdělávací, ale zároveň velice zábavná hra.
  • První česká hra zaměřená na mediální gramotnost!
  • Hra je vhodná pro hráče od 12 let.
  • Malé balení, které se hodí na každou cestu!
  • Zakoupením Nekr Kachnu nás podpoříte v další tvorbě.
Kód Kód: 82
Kategorie: Karetní hra
Zpět do obchodu